Lasuurne linaõlivärv

Ilmastikukindel ja elastne värv kõikidele puidupindadele (eriti akendele, puitfassaadidele, aiamööblile ja laste mänguasjadele). Puidu hallinemise ärahoidmiseks ja kaitseks UV-kiirguse eest tuleb värvi toonida.  Kasutada võib kõiki Kreidezeit pleekimiskindlaid värvimuldasid ja mineraalpigmente.
Värvitud pind jääb läikiv ja hingav, seega niiskus saab alati puidust välja liikuda. Pinda on lihtne hooldada ja töödelda (ka uuesti üle värvida). Värv ei pragune ega kooru pinnalt maha, on mustust- ja vetthülgav ning ökonoomne. Sülje- ja higikindel vastavalt DIN 53160 -le.
Ei sobi põrandatele.

Puiduvärv

Lahustivaba värv puidule ja metallile sise- kui välitingimustes. Hea ilmastikutaluvusega, kiiresti kuivav ja peaaegu lõhnatu.  Testitud ja sertifitseeritud vastavalt DIN 53160 (higi ja süljekindel) ja DIN EN 71 (sobiv laste mänguasjadele) nõuetele. Saadaval on  matt ja läikiv värv.
Saadaval on 8 erinevat värvitooni. Värvitoone võib omavahel segada.

Kattev linaõlivärv

Linaõlivärv on hea katvusega, ilmastikukindel ja vaiguvaba õlivärv puidust sise- ja välispindadele, akendele ja ustele. Värv ei pragune ega kooru. Tänu difuussusele saab niiskus liikuda puidust väljapoole ning seega on puit kaitsud kõdunemise ja niiskuse eest. Toonivate pigmentidena on kasutatud ainult ilmastiku- ja UV-kindlaid mineraalseid pigmente. Puidu kruntimiseks on sobiv spetsiaalne Kreidezeit kruntõli. Vahekihi (pigmendi sisaldus suurem) ja lõppkihi (õli sisaldus suurem) värvid on pealekantavad eraldi ning muudavad puidu välistingimustes vastupidavamaks. Õlirikas pealiskiht annab värvile elastsuse samal ajal kui vahekihi värv (pigmendi sisaldus suurem) on püsiv. See teeb värvi uuendamise lihtsaks: puhastatud pinnale vävida uus kiht lõppkihi värvi. Linaõlivärv on valmis segatud 8 erinevas toonis (valge, ookerkollane, inglise punane, tumepruun, tumesinine, hall, roheline). Kõik toonid on omavahel kokkusegatavad.

Katva linaõlivärvi tootejuhend

Kaseiinvärv

Kaseiinvärvi saab edukalt kasutada ka puiduvärvina. Puitpindade katmiseks lisatakse värvile safloorõli, mis annab suurema elastsuse ja nakkuvuse. 1 kg värvipulbri kohta lisatakse 30-50 ml safloorõli. Õli lisatakse värvile peale 30 min seismist ja uuesti läbisegamist. Õli lisamise ajal tuleb värvi pidevalt trelliga segada. Õli tuleb lisada peene nirena. Määrdunud värvipidade puhul tuleb need enne soodalahusega (nt art nr 992) üle pesta. Soovitav on sel juhul teha enne värvimist kindlasti prooviruut ja veenduda lahenduse sobilikkuses.

Kaseiinvärvi tootejuhend