Eico värvid

Eico matid mineraalvärvid on toodetud Islandil, kasutades tootmiseks 100% taastuvenergia allikaid. Värvid on väga keskkonnasõbralikud, hea kulumiskindlusega ning pestavad isegi kuni 2000 korda! 

Eico värve iseloomustab madalaim vabalt lenduvate orgaaniliste ühendite (VOC ≤ 0.5%) emitatsioon ruumi õhku, mis teeb need värvid sobivaks allergiate ja hingamisteede probleemide korral.

Värvid sobivad kasutamiseks ka ühiskondlikes ruumides, nagu haiglates, lasteaedades ja koolides.

Alterior Matt on kvaliteetne laia kasutusvõimalusega matt veekindel värv, mis on mittepleekuv ja säilitab oma esialgse tooni, samuti ei muutu toon aja jooksul kollakamaks. Värv on hea nakkuvusega, kinnitub erinevatele aluspindadele, ka vanadele alküüdvärvi kihtidele. Sobib kasutamiseks sisetingimustes: seintel, lagedel, mööblil, kivipindadel jms. Välistingimustes vähemalt 3 kihis: seintel, mööblil, betoonil ja mineraalsetel aluspindadel.

Tallinna salongis asub meil toonimismasin, millega võimalik lasta toonida mistahes värvikaardi järgi!

Samuti olemas Eico spetsiaalne värvikaart, küsida meie salongidest.

Eico värvide tootejuhend

EICO VÄRVIKAART (*sõltuvalt arvuti ekraanide erinevusest võib tegelik toon veidi erineda värvikaardist)

colourcard_crop4.jpg

Savivärv

Savivärv on pintsliga kergesti paigaldatav seina- ja laevärv, mis sisaldab jahvatatud savisid, kaoliini, tärklist ning peeneteralist kvartsliiva.  Hea nakkuvusega matt  ja tekstuurne värv, sobib savikrohvile, betoonile, kipsplaadile ja mineraalsetele krohvidele.
Põhitoone annavad erinevad savid, mida saab omakorda  toonida looduslike pigmentidega. Värvitoone saab ka erinevaid naturaalseid savitoone kombineerides. Kõik toonid on tänu savile pehmed ja mahedad ning kvartsliiv annab värvile ka kerge sädeluse. 

Savivärvi tootejuhend

Kaseiinvärv

Matt seina- ja laevärv siseruumidesse. Sobib krohvi-, kivi- ja betoonpindade, pabertapeetide ning kipsplaatide värvimiseks. Ei riku aluskrohvi niiskuse reguleerimise võimet, seetõttu eriti sobilik savi- ja lubikrohvidele.
Värv ei sobi eelnevalt liimvärviga värvitud või määrivatele lubivärviga pindadele, metallile, tapeediliimi jääkidega pinnale ja kõikidele mitteimavatele või püsivalt niiskes ruumis olevatele pindadele. Niisketes ruumides on värv kasutatav tinglikult, st. ainult juhul, kui on tagatud hea õhutus.  
Värv sobib ka puidupindade katvaks värvimiseks, soovitav on sellisel juhul segule lisada safloorõli (art nr 370).  Samuti tuleks vanade dispersioonvärviga värvitud pindade ülevärvimisel kasutada safloorõlilisandit, mis tagab värvile parema nakkuvuse.

Kaseiinvärvi tootejuhend

Marmor-lubivärv

Kreidezeit marmor-lubivärv on lubi-sideainega värv, mida võib kasutada nii sise- kui väliruumis. Sobivateks aluspindadeks on kõik töötlemata mineraalsed krohvid, kivi- ja müüripinnad. Täiteainena sisaldab jahvatatud marmorit, mis annab värvile hea katvuse ja särava valge tooni. Erinevalt tavalisest lubja ja vee segust saab marmor-lubivärviga katva pinna tavaliselt kahe kihiga. Pind jääb tugev, matt ja loomulikult valge.  Marmor-lubivärvi on nii siledat kui struktuuriga. Toonitav värvimuldadega, mille tulemusena luuakse intensiivseid ja varieeruvaid toone. Ideaalne värv niisketes ruumides tänu oma kõrgele
pH-le.  

Marmor-lubivärvi tootejuhend

Liimvärv

Liimvärv on lihtsasti kasutatav ja hea katvusega matt värv siseruumide lagedele ja seintele. Kreidezeit’i liimvärvis kasutatakse sideainena töötlemata metüültselluloosi (st keemiliste säilitusaineteta), mistõttu on värv eriti sobiv allergikutele. Liimvärv on difuusne, mille tulemusena on sellel hea mõju ruumikliimale. Värv on elastne ning sobilik pindadele, kus on vajalik saavutada pragudeta pind.  Sobib ka reljeefsetele pindadele või ornamentidele, mida on vaja hiljem võib-olla värvist puhastada. Värvi saab vajadusel sooja veega leotades pinnalt uuesti maha pesta. Aluspinnaks võib olla kipsplaat, tapeet, krohvid või kivi.  Toonitav kõikide Kreidezeit värvimuldade ja mineraalpigmentidega. 

Liimvärvi tootejuhend

Kaseiinlasuur

Läbipaistev kaseiinil baseeruv sideaine lasuursete pindade, švammitehnikate ja šabloonimustrite tegemiseks siseruumides. Sobib kasutamiseks kõigil imava pinnaga krohvidel ja värvidel. Lasuuri võib pinnale kanda pintseldades, tupsutades, rullides kasutades erinevaid pintsleid, harju, švamme ja lappe. Samuti võib kanda erinevalt toonitud lasuurikihte üksteise peale. Efekti võib lisada sädelevate pigmentide kasutamisega.

Kaseiinlasuuri tootejuhend

Täistoon kaseiinvärv

Sügavate toonidega iseseisev värv siseruumide lagede ja seinte värvimiseks. Sideaine on kaseiin. Valge täiteaine (jahvatatud marmor) on asendatud otse pigmendiga, et vältida pastelsete toonide tekkimist. Omavahel ja ka valge kaseiinvärviga segatavad, seega on võimalik saavutada väga suur hulk toonivarjundeid. 
Värvi võib kasutada ka kui lahustivaba katvat värvi puidupindade värvimiseks. Samuti mustrite tegemiseks või šabloonidega töötamiseks varem heledates toonides kaseiiniga värvitud pindadel. 

Täistoon kaseiinvärvi tootejuhend