Karnaubavaha emulsioon (kontsentraat)

Karnaubavaha saadakse Brasiilias kasvava palmi lehtedelt. Õhuke vahakiht tekitab lehtedele vetthülgava kihi ja kaitseb palava päikese korral lehti kuivamise eest. Ekstreemsete tingimuste tõttu on see teadaolevalt kõige kõvem vaha, mis looduses leidub. Põrandal kasutatakse karnaubavaha õlitatud pindade tugevdamiseks. Vaha täidab lisaks õlile puidu pooride pealispinnad ja moodustab pinnale kaitsva kihi mehaanilise vigastamise, mustuse ja vee vastu. Karnaubavahaga töödeldud põrand jääb samas veeauru liikumisele avatud ehk hingav, mis on puitpõranda loomulikkuse säilimiseks oluline.

Kontsentraati lahjendada veega 1:2, vastavalt vajadusele võib lahjendada kuni 1:6.

Karnaubavaha emusliooni tootejuhend

Põrandavaha

Põrandavaha on eelkõige mõeldud põrandaõliga viimistletud puit-, kork- ja glasuurimata plaatidest (terrakota) pindade lõppviimistlemiseks.
Põrandavaha sobib eriti suuremat kulumiskindlust nõudvatele pindadele nagu põrandad, uksed, trepikäsipuud, mööbel.
Vahatatud pind jääb siidmati läikega, hingav, vetthülgav, mustust mittekoguv, antistaatiline. Kulunud või rikutud kohti saab täpselt kulumise piirides parandada. Suurematel pindadel on soovitav kasutada põrandavaha pinnalekandmiseks ja poleerimiseks poleerimismasinat. 

Põrandavaha tootejuhend

Mööblivaha ja safloormööblivaha

Mööblivaha ja safloormööblivaha - linaõli ja mesilasvaha segud töötlemata puidupindadele või eelnevalt looduslike õlidega krunditud pindade viimistlemiseks siseruumides. Sobib hästi mööblile, ustele, puitvooderdistele ja laetaladele. Pind jääb veeauru liikumisele avatud, antistaatiline, vetthülgav ja hästi hooldatav. Toonitav värvimuldade ja mineraalpigmentidega. Pastalaadne konsistents on kergesti pealekantav. Kantakse puidule pehme lapiga õhukese kihina 1-2 kihti. Hilisem poleerimine harjaga annab kerge siidise läike.

Safloor-mööblivaha on toodetud eriti puhtast, kloorivabalt pleegitatud mesilasvahast. Mesilasvaha sulatatakse, puhastatakse ja lõpuks pleegitatakse aktiivsöe ja pleekmullaga. Segatakse safloorõliga ja ständõlidega, mis annab tulemuseks lahustivaba ja mitte kollaseks muutva puidu viimistlemisvahendi.

Mööblivaha tootejuhend

Safloormööblivaha tootejuhend

Puunia vaha

Puunia vaha on läikiv vahakate Kreidezeit tadelakti, stucco peenpahtli ja kaseiin-läikpahtli pindadele. Ka marmoriimitatsioonidele ja enkaustikale.
Värvitu mesilasvaha muudetakse potase lisamisega seebiks ja seega osaliselt vees lahustuvaks ning hõlpsalt pinnale kantavaks.
Puunia vaha pakendis on kasutusvalmis pasta, lõhnatu, ei eralda õhku kahjulikke aineid. Pind jääb antistaatiline, mustust mittekoguv ja hingav.

Puunia vaha tootejuhend