Karnaubavaha emulsioon (kontsentraat)

Karnaubavaha saadakse Brasiilias kasvava palmi lehtedelt. Õhuke vahakiht tekitab lehtedele vetthülgava kihi ja kaitseb palava päikese korral lehti kuivamise eest. Ekstreemsete tingimuste tõttu on see teadaolevalt kõige kõvem vaha, mis looduses leidub. Põrandal kasutatakse karnaubavaha õlitatud pindade tugevdamiseks. Vaha täidab lisaks õlile puidu pooride pealispinnad ja moodustab pinnale kaitsva kihi mustuse ja vee vastu. Karnaubavahaga töödeldud põrand jääb samas veeauru liikumisele avatud ehk hingav, mis on puitpõranda loomulikkuse säilimiseks oluline.

Lahjendada veega 1:2, vajadusel võib lahjendada ka 1:6 (hoolduseks)

Karnaubavaha tootejuhend

Põrandavaha

Põrandaõliga viimistletud puit-, kork- ja glasuurimata plaatidest (terrakota) pindade lõppviimistlemiseks.
Sobiv eriti suuremat kulumiskindlust nõudvatele pindadele nagu põrandad, uksed, trepikäsipuud, mööbel. Vahatatud pind jääb siidmati läikega, hingav, vetthülgav, mustust mittekoguv, antistaatiline. Kulunud või rikutud kohti saab täpselt kulumise piirides parandada. Suurematel pindadel on soovitav kasutada vaha pinnalekandmiseks ja poleerimiseks poleerimismasinat. 

Põrandavaha tootejuhend

Põrandaõli

Puitpõrandate loomulike omaduste säilitamiseks on oluline neid viimistleda nii, et kattekiht oleks difuusne ehk veeauru läbilaskev. Põrandaõli tungib hästi puidu pooridesse, moodustades nii ühtse tugeva pealispinna.
Õli puhul on põranda kaitsekiht difuusne, see ei pragune ja vajadusel saab kulunud kohti lokaalselt uuendada. Pind jääb hästi hooldatav ja vetthülgav.
Põrandaõli sisaldab linaõli, linaõli-ständõli, puiduõli-ständõli, vaigutärpentiniõli, lubikampolit ja  pliivabasid sikkatiive.
Põrandaõli on toonitav looduslike pigmentidega.

Põrandaõli tootejuhend