Kattev linaõlivärv

Linaõlivärv on hea katvusega, ilmastikukindel ja vaiguvaba õlivärv puidust sise- ja välispindadele, akendele ja ustele. Värv ei pragune ega kooru. Tänu difuussusele saab niiskus liikuda puidust väljapoole ning seega on puit kaitsud kõdunemise ja niiskuse eest. Toonivate pigmentidena on kasutatud ainult ilmastiku- ja UV-kindlaid mineraalseid pigmente. Puidu kruntimiseks on sobiv spetsiaalne Kreidezeit kruntõli. Vahekihi (pigmendi sisaldus suurem) ja lõppkihi (õli sisaldus suurem) värvid on pealekantavad eraldi ning muudavad puidu välistingimustes vastupidavamaks. Õlirikas pealiskiht annab värvile elastsuse samal ajal kui vahekihi värv (pigmendi sisaldus suurem) on püsiv. See teeb värvi uuendamise lihtsaks: puhastatud pinnale vävida uus kiht lõppkihi värvi. Linaõlivärv on valmis segatud 8 erinevas toonis (valge, ookerkollane, inglise punane, tumepruun, tumesinine, hall, roheline). Kõik toonid on omavahel kokkusegatavad.

Katva linaõlivärvi tootejuhend

Lasuurne linaõlivärv

Ilmastikukindel ja elastne värv kõikidele puidupindadele (eriti akendele, puitfassaadidele, aiamööblile ja laste mänguasjadele). Puidu hallinemise ärahoidmiseks ja kaitseks UV-kiirguse eest tuleb värvi toonida.  Kasutada võib kõiki Kreidezeit pleekimiskindlaid värvimuldasid ja mineraalpigmente.
Värvitud pind jääb läikiv ja hingav, seega niiskus saab alati puidust välja liikuda. Pinda on lihtne hooldada ja töödelda (ka uuesti üle värvida). Värv ei pragune ega kooru pinnalt maha, on mustust- ja vetthülgav ning ökonoomne. Sülje- ja higikindel vastavalt DIN 53160 -le.
Ei sobi põrandatele.

Lasuurse linaõlivärvi tootejuhend

Kruntõli

Klassikaline ilma vaikudeta krunt linaõlivärvidele nii sise- kui välispindadel. Väikese molekuli tõttu tungib linaõli eriti sügavale puidu pinda ja täidab hästi puidu poorid. Annab sellisel moel väga hea nakkuvusega pinna järgmistele õlivärvi kihtidele.
Sobib kõikidele töötlemata puidupindadele, korgile, looduslikele kividele ja neutraalsetele krohvidele.Väljas kasutamisel tuleb pind edasi katta toonitud Kreidezeit lasuurse linaõlivärviga (art nr 320 - 324) või linaõlivärviga (art nr D1000 - 1007; D1500 - 1507).
Kergesti töödeldav, mustust ja vett hülgav. Jätab hingava pinna.

 

Puiduvärv

Transient

Lahustivaba värv puidule ja metallile sise- kui välitingimustes. Hea ilmastikutaluvusega, kiiresti kuivav ja peaaegu lõhnatu.  Testitud ja sertifitseeritud vastavalt DIN 53160 (higi ja süljekindel) ja DIN EN 71 (sobiv laste mänguasjadele) nõuetele. Saadaval on  matt ja läikiv värv.
Saadaval on 8 erinevat värvitooni. Värvitoone võib omavahel segada.

Linaõlikitt

Klassikaline aknakitt DIN 18545 - A ja RAL 849 B / 2 järgi puidust akende klaasimiseks. Kasutamisvalmis mass. Kergesti töödeldav, ilma kunstvaikude, lahustite, säilitusainete ja fungitsiidide lisandita. Beezi tooniga. Sisaldab kriiti ja linaõli.
Linaõlikitt tuleb pinna kuivamise järel ilmastikumõjude eest kaitsmiseks üle värvida elastse naturaalse õli baasil värviga (nt Kreidezeit lasuurse linaõlivärviga (art nr 320 - 324) või katva linaõlivärviga (art nr D1000 - 1007; D1500 - 1507).

Linaõlikitt tootejuhend