Safrani savikrohv

Savikrohvi olulistemaks omadusteks on tervislikkus ja ökoloogilisus. Tervislikkuse alla käib ruumikomfort ehk võime hoida ruumis ühtlast õhuniiskust ja temperatuuri.


Ökoloogilisus väljendub eelkõige materjali kestvuses ja väikeses energias. Õigete töövõtete korral võib savist ehitis säilida aastasadu ning on taaskasutatav ilma kvaliteedilanguseta. Safrani savikrohvi väljatöötamisel on osalenud sama valdkonna pikaajalise kogemusega spetsialistid Saksamaalt ja Austriast. Meie savikrohv on läbinud testid Saksamaa Kasseli Ülikoolis ning omab Viini Riikliku Testimise ja Uuringute Insituudi poolt välja antud tuleohutussertifikaati. Kvaliteedi savikrohvi segule annab juurdelisatud armeeriv taimekiud, hoolikalt valitud liivad ja jahvatatud savid.

SAVIKROHV ookerpunane 0-2 mm           25 kg -     8.- €

                                               bigbagis 500 kg - 100.- €

                                                          1000 kg - 180.- €

SAVIKROHV ookerpunane 0-4 mm          25 kg -     8.- €

                                              bigbagis  500 kg - 100.- €

                                                          1000 kg - 180.- €

SAVIKROHV kakaopruun 0-2 mm            25 kg -     8.- €

SAVIKROHV oliivihall 0-2 mm                 25 kg -     8.- €

*Krohvide täpne kulu sõltub aluspinna struktuurist ja krohvitava kihi paksusest.

 

Safrani savipahtel

Safrani savipahtel sobib peenviimistluseks savikrohvitud pindadele, samuti võib seda kasutada ka muudel aluspindadel nagu betoon, kipsplaat, varem värvitud või pahteldatud seinad. Pahtel silub suurepäraselt väiksemad pinna ebatasasused, kihi paksus soovitavalt 1-3 mm.

Kulu keskmiselt 3 kg/m2 kohta, kuid oleneb aluspinna struktuurist ja kihi paksusest.

Savipahtli koostises on kasutatud Eestis leiduvaid naturaalseid savitoone. Pinnad jäävad kaunites toonides, matid ja sametised.

Valikus 5 erinevat värvitooni: Eesti punane, Kakaopruun, Mündiroheline, Lattebeež ja Elevandiluu.

SAVIPAHTEL Eesti punane, tera suurus 0-1 mm   25 kg – 15.- €

SAVIPAHTEL Kakaopruun, tera suurus 0-1 mm    25 kg – 16.- €

SAVIPAHTEL Mündiroheline, tera suurus 0-1 mm 25 kg – 17.- €

SAVIPAHTEL Lattebeež, tera suurus 0-1 mm        25 kg – 17.- €

 

Safrani savikrunt

 

Teraline krunt siledate aluspindade nagu kipsplaat, betoon, varem värvitud seind jms ettevalmistuseks enne savikrohvimist. Kulu 1 kg 8-10 m2 katmiseks

Valikus 5 erinevat tooni : valge, lattebeež, mündiroheline, kakaopruun ja ookerpunane.

SAVIKRUNT 1 kg – 7.- €

 

Safrani käsitsi vormitud savitellised alates 90 eur/m2

Põletamata savist ja liivast käsitsi vormitud tellis on ökoloogiliselt puhas ehitusmaterjal. Iga kivi unikaalne välimus annab hea võimaluse isikupärasteks lahendusteks ruumis. Lisaks savi headele omadustele aidata ruumis ühtlast õhuniiskust ja temperatuuri hoida, lisab savitellistest sein ruumile omanäolisust ja looduslähedust. Tellised on toodetud erinevat tooni Eesti savidest ning on saadaval mitmesugustes mõõtudes. Safrani tellistele teeme ka eritellimusi.

 

Safrani  lubikrohv

Safrani  lubikrohv on kvaliteetse krohviliiva ja lubjapasta baasil krohvi märgsegu sisetöödeks. Krohv on kodumaine ning sideainena on kasutatud Saaremaal puupõletusega ahjus käsitööna toodetud kõrgekvaliteedilist, vähemalt 6 kuud laagerdunud lubjapastat. Lubikrohv sobib hästi niisketesse ruumidesse.

Lubikrohvile sobivad aluspinnaks kõik traditsioonilised krohvi alused - tellis, betoon, kergbetoon, pillirooplaat, raabitsvõrguga kaetud puit. Kuna lubi vajab karboniseerumiseks õhust süsihappegaasi ja niiskust, siis on soovitatav vähemalt kord päevas krohvikihti niisutada, vältida tuleks tuuletõmbust ja otsest päikesepaistet seinale. Lõppviimistlus: krohvi ülevärvimiseks on soovitav kasutada lubivärvi, marmor-lubivärvi või kaseiinvärvi.

Safrani  LUBIKROHV 0-4 mm 25 kg -     11 €

                                                     bigbagis 500 kg - 180 €

Safrani  LUBIKROHV 0-2 mm 25 kg -   11 €

                                                     bigbagis 500 kg -  180 €

 

Safrani lubipahtel

Safrani traditsiooniline lubipahtel sobib nii peenviimistluseks lubikrohvitud pindadele kui ka muudele aluspindadele nagu betoon, kipsplaat, varem värvitud või pahteldatud seinad. Silub suurepäraselt väiksemad pinna ebatasasused, kihi paksus soovitavalt 1-2 mm. Tootmiseks kasutame Saaremaa lubjapastat, mis tagab pahtli hea kvaliteedi. Lubipahtliga kaetud pinnad jäävad matid, naturaalset hallikasvalget tooni.

Kulu keskmiselt 1,5 kg/m2 kohta, kuid oleneb aluspinna struktuurist ja kihi paksusest.

Tera suurus 0-1 mm 15 kg - 38,50 € (15 kg keskmiselt ca. 10 m2 katmiseks, kui kihi paksus on 1-2 mm)

 

Safrani sile savivärv

Hea katvusega matt valge lae- ja seinavärv kuivadesse sisetingimustesse. Värvisideaineks on savipulber, koostisaineteks veel metüültselluloos, tärklis, nisujahu, kaoliin, kvartsliiv.  Värv sobib mineraalsetele aluspindadele nagu lubikrohv, savikrohv, kipskrohv, kipsplaat, tellis, betoon jne. Siledat savivärvi on võimalik toonida looduslike pigmentidega.

Värvi kulu on sõltuvalt aluspinna struktuurist, keskmiselt 250-300 g/m2 kohta 2 kihi värvimise korral.

SAFRANI SAVIVÄRV 1 kg - 12.- €