Tööriistad

Ehitus- ja viimistlumaterjalidele lisaks pakume oma klientidele ka laias valikus tööriistu viimistlustööde teostamiseks. Meie tootevalikkusse kuuluvad erinevad naturaalsetestest harjastest pintslid, veneetsia kellud, sise- ja välisnurga kellud, švammhõõrutid, tadelakti poleerimiskivid jpm.

Kaseiinkrunt

Toonitu krunt savi-, lubi-, lubitsement- ja kipskrohvidele ning kipsplaatidele enne värvimist ja krohvimist. Sobib nt Kreidezeit kaseiin-, lubikaseiin- ja marmor-lubivärvi ning kaseiini- ja lubisideainega krohvide alla.
Vähendab ja ühtlustab pindade imavust. Liimib väiksemad lahtised osakesed kinni.
Pulber veega segamiseks. Väga hea imenduvusega, kerge töödelda, ökonoomne. Jätab hingava pinna, ei muuda krohvi kasulikke omadusi. Kaseiinkrunt sobib ka vajadusel savikrohvi kinnitamiseks, kuid muudab krohvi tooni natuke tumedamaks.

Kaseiinkrundi tootejuhend

Kriit

Kriit on peeneteraline poorne pehme lubjakivi. Kasutatakse täiteainena värvides, pahtlites. 

Värvieemalduspasta

download.jpg

Leeliseline värvieemalduspasta on mõeldud vanade värvikihtide (eelkõige õli-, looduslikuvaigu-ja alküüdvaiguvärvide) eemaldamiseks. Kasutatakse reeglina lahjendamata, võib erandjuhul lahjendada veega. Kanda pinnale, lasta mõjuda vähemalt 30 min., seejärel kraapida maha vana värvikiht pahtlilabida või muu käepärase tööriistaga, vajadusel kasutada uuesti. Pastat on võimalik kasutada korduvalt.

Värvieemalduspasta tootejuhend

Maarjajääkrunt

Krunt põhiliselt kips- ja savipindadele (DIN 18636 järgi). Kaaliumalumiiniumsulfaat. Happelise mõju tõttu kasutatakse maarjajääd ka värsketel kips- ja lubikrohvidel pinnale jäänud lubjajääkide neutraliseerimiseks.
Sool kristalliseerub mineraalse aluspinna kapillaarides ja mõjub seetõttu imavust vähendavalt ja ühtlustavalt. Sobib kasutamiseks siseruumides. Ei eralda õhku kahjulikke aineid. Desinfitseeriva mõjuga. 

Transient

Maarjajää on kasutatav ka lõnga värvimisel.

Alkohol

Transient

Kreidezeiti Alkohol (etüülalkohol) on kääritatud alkohol. Seda kasutatakse lahustina (nt  sellak- isoleervärvi juures) ja tööriistade puhastamiseks.

Linaõlikitt

Transient

Klassikaline aknakitt DIN 18545 - A ja RAL 849 B / 2 järgi puidust akende klaasimiseks. Kasutamisvalmis mass. Kergesti töödeldav, ilma kunstvaikude, lahustite, säilitusainete ja fungitsiidide lisandita. Beezi tooniga. Sisaldab kriiti ja linaõli.
Linaõlikitt tuleb pinna kuivamise järel ilmastikumõjude eest kaitsmiseks üle värvida elastse naturaalse õli baasil värviga (nt Kreidezeit lasuurse linaõlivärviga (art nr 320 - 324) või linaõlivärviga (art nr D1000 - 1007; D1500 - 1507).