Põrandaõli

Puitpõrandate loomulike omaduste säilitamiseks on oluline neid viimistleda nii, et kattekiht oleks difuusne ehk veeauru läbilaskev. Põrandaõli tungib hästi puidu pooridesse, moodustades nii ühtse tugeva pealispinna. Õli puhul on põranda kaitsekiht difuusne, see ei pragune ja vajadusel saab seda kulunud kohti lokaalselt uuendada.
Sobib kõikidele töötlemata puit-, kork- ja loodusliku kivi pindadele, eriti põrandatele ja muudele suurt tugevust nõudvatele pindadele, nt töölaudadele.
Pind jääb hästi hooldatav ja vetthülgav. Kulunud või rikutud kohti saab täpselt kulumise piirides parandada.
Sisaldab linaõli, linaõli-ständõli, puiduõli-ständõli, vaigutärpentiniõli, lubikampoli ja  pliivabasid sikkatiive.
Põrandaõli on toonitav looduslike pigmentidega.

Põrandaõli tootejuhend

Kruntõli

Klassikaline ilma vaikudeta kruntõli linaõlivärvidele nii sise- kui välispindadel. Väikese molekuli tõttu tungib linaõli eriti sügavale puidu pinda ja täidab hästi puidu poorid. Annab sellisel moel väga hea nakkuvusega pinna järgmistele õlivärvi kihtidele.
Kruntõli sobib kõikidele töötlemata puidupindadele, korgile, looduslikele kividele ja neutraalsetele krohvidele.
Väljas kasutamisel tuleb pind edasi katta toonitud Kreidezeit lasuurse linaõlivärviga (art nr 320 - 324) või linaõlivärviga (art nr D1000 - 1007; D1500 - 1507).
Kergesti töödeldav, mustust ja vett hülgav. Jätab hingava pinna.

Kruntõli tootejuhend

Lasuurne linaõlivärv

Ilmastikukindel ja elastne linaõlivärv kõikidele puidupindadele välistingimustes. Eriti akendele, puitfassaadidele, aiamööblile ja laste mänguasjadele. Et puidu halliks muutumist ära hoida tuleb ultraviolettkiirguse eest kaitsmiseks värvi toonida. Kasutada võib kõiki Kreidezeit pleekimiskindlaid värvimuldasid ja mineraalpigmente.
Värvitud pind jääb difuusne, mis tagab selle, et niiskus saab alati puidust välja liikuda. Pinda on lihtne hooldada ja ka uuesti üle värvida. Värv ei kooru pinnalt maha ega pragune. Mustust ja vett hülgav. Läikiv. Kergesti töödeldav ja ökonoomne. Sülje- ja higikindel vastavalt DIN 53160 -le.
Ei sobi põrandatele.

Lasuurse linaõlivärvi tootejuhend