Stucco peenpahtel

Lihtsalt töödeldav ja paigaldatav lubipahtel, mis on mõeldud eksklusiivsete ja peenete stuccotööde tegemiseks siledatele pindadele siseruumides. 
Juba kahe-kolme imeõhukese kihiga on võimalik saavutada kaunis läbikumav, visuaalseltmarmorit meenutav pind. Sobivaks aluspinnaks on siledad lubi-, lubitsement-, tsement- ja kipskrohvi pinnad. Ideaalseks aluspinnaks on lubipahtel. 
Stucco peenpahtel on lubi-sideainega , mis oma kõrge pH- taseme (13) tõttu mõjub hallituse tekkele pärssivalt ning sobib seetõttu hästi niisketesse ruumidesse. Toonitav looduslike pigmentidega.
Läiktehnikad nõuavad teatud vilumust ja käteosavust. Seega tuleks enne suurte pindade töötlemist eelnevalt harjutada väikestel proovipindadel.

Stucco peenpahtli tootejuhend

Tadelakt

Tadelakt on traditsiooniline Maroko krohvimistehnika veekindlate pindade viimistlemiseks. Ajalooliselt on tadelakt levinud ainult ühes Maroko piirkonnas - Marrakeshi linna ümbruses. Seda põhjusel, et sealne looduslikult leiduv lubi on väga eriliste omadustega. Loodus on sealseteleelanikele pakkunud sisuliselt valmis krohvisegu. Seda põletati ja kustutati ning kasutati krohvimiseks. Spetsiaalse kivikesega poleerides sai sellest väga suure tihedusega pinna, mis vastab tänapäevasele kvaliteetsele betoonpinnale. Algselt kasutati tadelakti joogivee transportimise tsisternide tihendamiseks. Seejärel idamaiste aurusaunade ehk nn hamammide viimistlemiseks ja ka paleedes seinte ja põrandate katmiseks. Traditsiooniliselt tegid seda tööd berberi meistrid, kes oma teadmisi õigetest töövõtetest põlvest põlve edasi andsid.
Kesk-Euroopas hakati tadelakti kasutama alles mõned aastakümned tagasi. Tänapäeval kasutatakse tadelakti tihti kahhelkivide asemel vannitoa seinte, valamute, vannide ja ka tasapindade katmisel, saades sel moel eripärased veekindlad pinnad. Tadelakti eriliselt kumav pind mõjub võluvana ja ligitõmbavana. Viis, kuidas seda väikese kiviga tihendatakse tekitab kergelt lainelise, elusana mõjuva ja loomulikult läikiva pinna. Krohvi värvitoon jääb läbikumav ja varjundirohke, see sõltub pinna töötlemisest - kohas, kus materjali tugevamalt tihendatakse tekib tumedam, sügavam värvitoon. Erinevate valgusolude korral mõjub tadelakti pinna toon iga kord erinevalt.
Tadelaktiga töötamine nõuab keskmisest suuremaid käsitööoskusi. Pulber segatakse külma veega tihedaks pastaks. Segu võib toonida kõikide lubja suhtes püsivate pigmentidega. Krohv kantakse pinnale kahes kihis, ca 2 mm paksuselt. Tahenemise järel silutakse seda pahtlilabidaga ning tihendatakse ja poleeritakse kiviga väikesi ringikujulisi liigutusi tehes. Kiviks sobib basalt, ahhaat, graniit või muu väga tihe ja poorideta kivi.
Tadelakt peab tahenema nii kaua, kuni seda saab hakata poleerima. Poleerimiseks sobiv hetk sõltub aluspinna veeimavusest ning sellest, millisel määral seal algselt niiskust on. See võib suurtes piirides varieeruda. Vähemalt 24 tunni pärast kaetakse pind oliivõliseebiga ning poleeritakse kiviga uuesti. Tulemuseks on kerge siidmati läikega ja vajaliku veekindlusega pind. Seep ja värske lubi reageerivad omavahel nii, et tekib vett mitte läbilaskev, samas aga veeauru liikumisele avatud pind. Pinna regulaarne hooldamine toimub edasi samuti oliivõliseebi ja pehme lapiga.

Tadelakti tootejuhend

Lubipahtel

Laia kasutusvõimalusega, hea nakkuvusega mineraalne kuivsegu siseruumides. Terasuurus kuni 0,5 mm. Siledate või kergelt struktuursete pindade tegemiseks. Sobilik kõikidele piisavalt tugevatele ja kergelt imavatele aluspindadele siseruumides nagu mineraalsed krohvid, kipsplaat, betoon.  Kõrge pH tõttu (13) toimib krohv loodusliku fungitsiidina ja sobib seetõttu eriti hästi vannitubadesse ja teistesse niisketesse ruumidesse. Toonitav Kreidezeit pigmentidega kuni 5% kaalust.

Lubipahtli tootejuhend

Marmor-lubikrohv

Laia kasutusvõimalusega, hea nakkuvusega mineraalne kuivsegu siseruumidesse struktuursete pindade tegemiseks. Teralisuse annavad marmorsõelmed. Segu on olemas kahe erineva terasuurusega (marmor- lubikrohv 1,6mm ja peentera 0,8mm). Seguga saab täita aluspinna kergemad ebatasasused ja on struktureeritav erinevate pinnaviimistlustehnikatega. Sobib kõikidele tugevatele ja kergelt imavatele aluspindadele (mineraalsed krohvid, kisplaat, betoon). Kõrge pH tõttu toimib krohvikiht loodusliku fungitsiidina ja sobib seetõttu hästi niisketesse ruumidesse. 
Pulber veega segamiseks. Pind jääb hingav, ühtlase marmorvalge tooniga, pole vaja üle värvida, lõhnatu, säilitusaineteta. Väga hea aluspind lasuurvärvidega edasi töötamiseks.
Kuni 5% kaalust pigmentidega toonitav. Ülevärvimiseks sobib hästi ka lubivärvidega.

Marmor-lubikrohvi tootejuhend

Marmor-lubikrohvi (peentera) tootejuhend

Safrani traditsiooniline lubikrohv

Kvaliteetse krohviliiva ja lubjapasta baasil krohvi märgsegu sise- ja välistöödeks. Toode on tehtud koostöös Limex AS –ga Saaremaalt Lümandast. 
Sideainena on kasutatud Saaremaal puupõletusega ahjus käsitööna toodetud kõrgekvaliteedilist, vähemalt 6 kuud laagerdunud lubjapastat. 
Sobivad aluspinnad: kõik traditsioonilised krohvi alused (tellis, betoon, kergbetoon, pillirooplaat, puit kaetud raabitsvõrguga). 
Lubi vajab karboniseerumiseks õhust süsihappegaasi ja niiskust, soovitav on vähemalt kord päevas krohvikihti niisutada, vältida tuleks tuuletõmbust ja otsest päikesepaistet seinale.
Lõppviimistlus: krohvi ülevärvimiseks on soovitav kasutada lubivärvi, marmor-lubivärvivõi kaseiinvärvi.

Traditsioonilise lubikrohvi tootejuhend