Savikrohv

Savikrohv ja savi üldisemalt on maailma üks vanimaid ja olulisemaid ehitusmaterjale, mis on leidmas üha rohkem populaarsust kaasaegses arhitektuuris ja sisekujunduses. Seda tänu oma tervist toetavatele omadustele ja krohvi visuaalsete võimaluste ainulaadsusele.
Savikrohvi olulistemaks omadusteks on tervislikkus ja ökoloogilisus. Tervislikkuse alla käib ruumikomfort ehk võime hoida ruumis ühtlast õhuniiskust ja temperatuuri.
Ökoloogilisus väljendub eelkõige materjali kestvuses ja väikeses energias. Õigete töövõtete korral võib savist ehitis säilida aastasadu ning on taaskasutatav ilma kvaliteedilanguseta.
Safrani savikrohvi väljatöötamisel on osalenud sama valdkonna pikaajalise kogemusega spetsialistid Saksamaalt ja Austriast. Meie savikrohv on läbinud testid Saksamaa Kasseli Ülikoolis ning omab Viini Riikliku Testimise ja Uuringute Insituudi poolt välja antud tuleohutussertifikaati.
Kvaliteedi savikrohvi segule annab juurdelisatud armeeriv taimekiud, hoolikalt valitud liivad ja jahvatatud savid.

Pintsel- ja rullkrohv

Pintsel- ja rullkrohv on kaseiini sideainega krohv, peenestruktuuriliste pindade tegemiseks. Krohvipinna tegemiseks on mitmeid võimalusi ning pealekandmiseks on võimalik kasutada nii pintslit kui rulli.  Erinevaid pinnastruktuure saab teha olenevalt segu konsistentsist ja pealekandmise viisist. Täidab aluspinna kerged ebatasasused. Ideaalne aluspind seinalasuuridele.  Saab toonida kuni 10% kaalust kõigi Kreidezeit värvimuldade, mineraal- ja spinell-pigmentidega.

Pintsel- ja rullkrohv tootejuhend

Marmor-lubikrohv

Marmor-lubikrohv on laia kasutusvõimalusega, hea nakkuvusega mineraalne kuivsegu siseruumidesse struktuursete pindade tegemiseks. Teralisuse annavad marmorsõelmed. Segu on olemas kahe erineva terasuurusega (marmor- lubikrohv 1,4mm ja peentera 0,9mm). Seguga saab täita aluspinna kergemad ebatasasused ja on struktureeritav erinevate pinnaviimistlustehnikatega. Sobib kõikidele tugevatele ja kergelt imavatele aluspindadele (mineraalsed krohvid, kisplaat, betoon). Kõrge pH tõttu toimib krohvikiht loodusliku fungitsiidina ja sobib seetõttu hästi niisketesse ruumidesse. 
Pulber veega segamiseks. Pind jääb hingav, ühtlase marmorvalge tooniga, pole vaja üle värvida, lõhnatu, säilitusaineteta. Väga hea aluspind lasuurvärvidega edasi töötamiseks.
Kuni 5% kaalust pigmentidega toonitav. Ülevärvimiseks sobib hästi ka lubivärvidega.

Marmor-lubikrohvi tootejuhend

Marmor-lubikrohvi (peentera) tootejuhend

Dekoratiivne savikrohv

Savil on hulk erilisi omadusi. Tuntuim on võime hoida ühtlast õhuniiskust ja temperatuuri, aidates luua nii tervislikku ruumikliimat. Vähemolulised pole ka savikrohvivisuaalsed omadused- matt, struktuurne pind.
Õhuke savikrohvikiht viimistlustehnikateks siseruumides, mis sobib ideaalselt ookerpunasele savikrohvile viimistluskihiks. Dekoratiivset savikrohvi saab kanda ka teistele mineraalsetele krohvipindadele ning samuti kipsplaadile.
Krohv sisaldab dekoratiivseid lisandeid (nt teokarbitükid, põhulisand või peeglitükid).

Dekoratiivse savikrohvi tootejuhend

Safrani traditsiooniline lubikrohv

Kvaliteetse krohviliiva ja lubjapasta baasil krohvi märgsegu sise- ja välistöödeks. Toode on tehtud koostöös Limex AS –ga Saaremaalt Lümandast.
Sideainena on kasutatud Saaremaal puupõletusega ahjus käsitööna toodetud kõrgekvaliteedilist, vähemalt 6 kuud laagerdunud lubjapastat.
Sobivad aluspinnad: kõik traditsioonilised krohvi alused (tellis, betoon, kergbetoon, pillirooplaat, puit kaetud raabitsvõrguga).
Lubi vajab karboniseerumiseks õhust süsihappegaasi ja niiskust, soovitav on vähemalt kord päevas krohvikihti niisutada, vältida tuleks tuuletõmbust ja otsest päikesepaistet seinale.
Lõppviimistlus: krohvi ülevärvimiseks on soovitav kasutada lubivärvi, marmor-lubivärvivõi kaseiinvärvi.

Traditsioonilise lubikrohvi tootejuhend