Linavilt

Linavilt on valmistatud looduslikust linakiust. Kasutatakse peamiselt palkmajade ehitamisel ja renoveerimisel palgivahede ning akende ja uste tihendamiseks. Saadaval erinevate paksustega.

Linatakk

Linatakk ehk linakiud on mõeldud uste, akende ja palgivahede tihendamiseks.
Saadaval on 5kg ja 10kg pakid. 

Tööriistad

Ehitus- ja viimistlumaterjalidele lisaks pakume oma klientidele ka laias valikus tööriistu viimistlus- ja restaureerimistööde teostamiseks. Meie tootevalikkusse kuuluvad erinevad naturaalsetestest harjastest pintslid, veneetsia kellud, sise- ja välisnurga kellud, švammhõõrutid, aaderdamiseks kummist kiikšabloonid , tadelakti poleerimiskivid jpm.

Kaseiinkrunt

Toonitu krunt savi-, lubi-, lubitsement- ja kipskrohvidele ning kipsplaatidele enne värvimist ja krohvimist. Sobib nt Kreidezeit kaseiin-, lubikaseiin- ja marmor-lubivärvi ning kaseiini- ja lubisideainega krohvide alla.
Vähendab ja ühtlustab pindade imavust. Liimib väiksemad lahtised osakesed kinni.
Pulber veega segamiseks. Väga hea imenduvusega, kerge töödelda, ökonoomne. Jätab hingava pinna, ei muuda krohvi kasulikke omadusi. Kaseiinkrunt sobib ka vajadusel savikrohvi kinnitamiseks, kuid muudab krohvi tooni natuke tumedamaks.

Kaseiinkrundi tootejuhend

Kriit

Kriit on peeneteraline poorne pehme lubjakivi. Kasutatakse täiteainena värvides, pahtlites. 

Maarjajääkrunt

Krunt põhiliselt kips- ja savipindadele (DIN 18636 järgi). Kaaliumalumiiniumsulfaat. Happelise mõju tõttu kasutatakse maarjajääd ka värsketel kips- ja lubikrohvidel pinnale jäänud lubjajääkide neutraliseerimiseks.
Sool kristalliseerub mineraalse aluspinna kapillaarides ja mõjub seetõttu imavust vähendavalt ja ühtlustavalt. Sobib kasutamiseks siseruumides. Ei eralda õhku kahjulikke aineid. Desinfitseeriva mõjuga. 

Transient

Maarjajää on kasutatav ka lõnga värvimisel.

Šellak

Transient

Šellak ehk lakivaik on kollane kuni pruuni värvi vaik, mida kasutatakse piirituslakkide, polituuride ja isoleermaterjalide valmistamisel. 
Saadakse eksootiliste taimelehtede pinnalt. Taimedel elutsevad väiksed läkitäid, kes eritavad elutegevuse käigus punaka värvusega tihedat kummitaolist vedelikku. Kui neid kasulikke loomakesi on palju, kattuvad lehed ühtlase eritise kihiga. Lakitäi moodustatud korp kraabitakse maha, kuivatatakse ja valmistatakse šellakit. 


Alkohol

Transient

Kreidezeiti Alkohol (etüülalkohol) on kääritatud alkohol. Seda kasutatakse lahustina (nt  sellak- isoleervärvi juures) ja tööriistade puhastamiseks.

Linaõlikitt

Transient

Klassikaline aknakitt DIN 18545 - A ja RAL 849 B / 2 järgi puidust akende klaasimiseks. Kasutamisvalmis mass. Kergesti töödeldav, ilma kunstvaikude, lahustite, säilitusainete ja fungitsiidide lisandita. Beezi tooniga. Sisaldab kriiti ja linaõli.
Linaõlikitt tuleb pinna kuivamise järel ilmastikumõjude eest kaitsmiseks üle värvida elastse naturaalse õli baasil värviga (nt Kreidezeit lasuurse linaõlivärviga (art nr 320 - 324) või linaõlivärviga (art nr D1000 - 1007; D1500 - 1507).